جزئیات مقاله

عوامل تاثیرگذار بر خانه در این مقاله به اختصار توضیح داده شده اند.

زمان مورد نیاز برای مطالعه

15

دقیقه

درجه سختی مقاله

0%

چه چیزی باعث ایجاد خانه می شود و چگونه می توان برای آینده آن برنامه ریزی کرد؟

نوشته شده توسط Kaley Overstreet

03 ژانویه 2021

خانه یکی از برجسته ترین انواع معماری است که در طول زندگی خود تجربه می کنیم. خانه ای که عمدتا به عنوان یک فضای خصوصی قابل توجه عمل می کند ، نشان دهنده ایمنی ، مالکیت و احساس راحتی به دور از بقیه جهان است. همچنین از لحاظ تاریخی مکانی عادی بوده است ، جایی که ما روز خود را شروع می کنیم و به پایان می رسانیم ، از همان الگوهای مختلف در اتاق های مختلف خانه استفاده می کنیم. ما می توانیم انتظار داشته باشیم که در اتاق خواب خود بخوابیم ، در یک اتاق نشیمن استراحت کنیم ، در آشپزخانه آشپزی کنیم و در یک اتاق ناهار خوری غذا بخوریم.

با وجود عدم انعطاف پذیری کارکرد  هر اتاق(فضا) ، چیزی در مورد خانه  وجود دارد که به دلیل این روال های استاندارد به آن اهمیت می دهیم. اما با گرایش های جدید در فن آوری ، تغییر به سمت دنیایی که به طور روزافزونی دیجیتالی می شود و تغییرات ناگهانی ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 ، چگونه ممکن است در معنای خانه تجدید نظر کنیم و چگونه می توانیم طراحی آنها را مطابق رفتارهای تازه آموخته شده انجام دهیم؟ اگر ریشه مسکن ناشی از نحوه مشاهده و استفاده از خانه در عناصر بنیادی آن باشد چه می شود؟

بیماری همه گیر که اکثریت سال گذشته را به خود مشغول کرده است ما را واداشته است تا موارد زیادی را در مورد نحوه زندگی خود زیر سوال ببریم. بسیاری از ما دریافته ایم که فضایی که روزگاری برای نیازهای روزمره ما در دوره پیش از همه گیری کافی در نظر گرفته می شد ، اکنون به نظر می رسد عملکرد کمتری دارد – خصوصاً اگر با دیگران زندگی کنیم. تغییر بزرگ کار در خانه ، که حتی پس از کاهش COVID-19 نیز ممکن است باقی بماند ، نیاز به فضاهای انعطاف پذیر و سازگارتر را ایجاد می کند. به عنوان مثال ، دفتر-خانه اختصاصی که در مناطق شهری از محبوبیت خاصی برخوردار نبود ، اکنون باید به روشی جدید بازآفرینی شود. این فراتر از میز و کاناپه های تبدیل شده آشپزخانه است که ما در آن کار کرده ایم و به یک چیز یکپارچه ، کاربردی و ارگونومیک تبدیل می شود تا بتواند با آینده خانه و آینده کار سازگار شود.

همچنین همه گیری به ما نشان داده است که فضای بیرونی از ارزش قابل توجهی برخوردار است. نه تنها پارک های عمومی ، بلکه بالکن های خصوصی ، حیاط خانه ها و باغ هایی که روزگاری بدیهی به حساب می آمدند، اکنون فرصتی برای هوای تازه و زمانی را فراهم می کنند که می توانید از خانه خارج شوید.

همچنین وقت آن رسیده است که در مورد اتاقهایی که در حال حاضر به آنها عادت کرده ایم و می توانیم بدون آنها زندگی کنیم تجدیدنظر کنیم. آنا پوجیجانر ، معمار اسپانیایی و برنده جایزه Wheelwright 2016 Harvard’s ، یک پیشگام در جستجوی خانه بدون آشپزخانه است. ایده او بر اساس ایدئولوژی اقتصاد مشترک بنا شده است ، جایی که آشپزخانه به یک خروجی اجتماعی تبدیل می شود و جامعه ای را در داخل ساختمان تشکیل می دهد. در حالی که در کوتاه مدت اشتراکی در یک آشپزخانه به دلیل نیاز به تماس نزدیک با دیگران ممکن است نامساعد باشد ، این منظور به منظور حمایت از یک هدف بلند مدت ایجاد مسکن سالم و پایدار

است و همچنین به کاهش مقدار هدر دادن مواد غذایی. اگر بتوانیم چیزی را که به عنوان آشپزخانه برای زندگی روزمره مهم است حذف کنیم ، چه چیز دیگری ممکن است تمایل داشته باشیم؟ آیا می توانیم مرزها را بیشتر کنیم و فضاهای مشترک موجود در یک خانه ، از جمله اتاق نشیمن و غذاخوری را حتی بیشتر عمومی کنیم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *