VIP آرایشگاه مردانه‎ داخلی و اجرای

Architecture, Interior Design, VIP Hairclub Interior Design, VIP آرایشگاه مردانه‎ داخلی

[vc_row center=”no” cth_layout=”portfolio_style7_wrap” autowidth=”no” gallery_images=”2471,2472,2473,2474,2475,2476″][vc_column][monolit_post_title el_class=”section-title”][vc_column_text][monolit_separator]

VIP آرایشگاه مردانه‎ داخلی و اجرای

4 Architecture Studio
معمار و مجری : کسری شفیعی زاده .  یوسف صالحی. محمد صادق افشار طاهری
گروه طراحی: سارا بستانچی. شقایق موسوی. یاسمن غفاری. میلاد مساوات. مهسا فرشادی کیا

طراحی و اجرا
موقعیت:تهران_باشگاه انقلاب
تاریخ:اسفند ۱۳۹۶
عکس: پیمان امیرغیاثوند

گرافیک: فرشید نصر، رعنا سیاقی

  خدمات پیرایشی و بهداشتی برای آقایان ارایه می نماید. طراحی شعبه دوم آن در باشگاه ورزشی انقلاب به دفتر ما واگذار شد. قرارگیری این ساختمان نیمه مخروبه در کنار زمینهای تنیس و از جهت دیگر در کنار فضای سبز است VIP آرایشگاه مردانه‎ داخلی و اجرای

در ابتدا به دنبال ایده ای برآمده از ذات موضوع آرایشگاه برای پیشبرد طراحی بودیم. در آرایشگاه ها افراد، ژولیده وارد و از سوی دیگر آراسته خارج می شوند. این حکایت بسیار شبیه وظیفه ای به نظر می آمد که به ما محول شده بود. گویی اینبار آرایشگر معماریست که وارد اتاقی ژولیده می شود ، آن را می آراید و می رود. برای این که رد زمان در آن حفظ شود تصمیم گرفتیم هسته اصلی پروژه، یعنی جایی که فعالیت آرایشی انجام می شود، را بیاراییم‌ و باقی جاها را فقط کمی مرتب کنیم. با این کار، نه تنها داستانی از فعالیت فضا نقل کرده ایم ، هزینه ها را نیز کاهش داده ایم.

پس از دستیابی به ایده اولیه، شروع به لکه گذاری فعالیتها کردیم. دو نکته در این کار حایز اهمیت بود. یکی قرینگی نقشه پروژه و دیگری چشم انداز فوق العاده زمینهای تنیس و فضای سبز. نکته این بود که صندلی آرایش باید به سمت یکی از این دو قرار میگرفت. ما قسمت میانی و به سمت زمینهای تنیس را برای این کاربری انتخاب کردیم تا با قرارگیری آینه ها هر دو چشم انداز را به صورت یک روند یکی در میان (زمین تنیس، فضای سبز، زمین تنیس، فضای سبز) در معرض دید مخاطب قرار میدهد.

این انتخاب به ما یک پتانسیل دیگر را نیز پیشنهاد میکرد. اگر ما کل پروژه را قرینه طراحی میکردیم، بازی عجیبی با تصاویر، در آینه ها ایجاد میشد که برای ما بسیار هیجان انگیز  بود. دیوارها و پنجره ها در واقعیت و آینه در امتداد یکدیگر قرار میگرفتند و مرز واقعیت و مجاز لغزان می گشت.

در این پروژه از رنگهای غالبا خنثی استفاده شده تا افرادی که وارد پروژه می شوند شاخص ترین المان باشند و فضا قدرت نمایی نکند. یگانه رنگ پروژه رنگ موتورسیکلتیست که نمادی از آرایشگاه VIP  است، و رنگ آن از طیف رنگ زمین های تنیس انتخاب شده است.

گیاه سانسووریا و آگلونما به عنوان گیاهانی که تصفیه کننده طبیعی هوا و در مقابل مواد استفاده شده در آرایشگاه مقاوم هستند انتخاب شدند.

Project Photos on Instagram

Project Photos On Facebook

Project Photos On LinkedIn

[/vc_column_text][portfolio_nav][/vc_column][/vc_row]