اداری

درباره ما

افتخارات

پروژه ها

دانشنامه

تماس

Details Make the Difference

آشنایی با خدمات طراحی اداری

طراحی اداری

یکی از دغدغه های امروز مجموعه ها و شرکت ها فارغ از توجه به مقیاس آنها، بازنگری جدی، اصولی و هوشمند به طراحی اداری است. همانطور که می دانید بسیاری از دفاتر در چهارچوب طراحی مسکونی مستقر شده و فعایت میکنند که عمدتا شامل اتاق های تک نفره و یا فضاهای منفی و بدون کاربرد بسیاری در آنها دیده می شود که مسئله ای اجتناب ناپذیری بوده و نمی شود انتظار داشت که همه محیط های اداری در فضاهای ساختمانی کاملا فلت که انعطاف پذیری بالاتری نسبت به سایر فضاها جهت چیدمان و استقرار منابع انسانی دارد.

پارامترهای مختلفی بدون درنظرگیری محدودیت های قید شده وجود دارد که نیازمند توجه ویژه ای در طراحی امروزی و مدرن می باشد که می توان به تمیز بودن، انعطاف پذیری و خاص بودن طراحی فضا اشاره کرد. کلیه موارد اشاره شده به دلیل کاهش دغدغه ها و محدود کردن افراد حاضر در مجموعه می باشد که بدون درنظرگیری مواردی که می تواند روحیه وی را تحت شعاع قرار دهد، آرامش و احساس مطلوبی را در اختیار وی قرار دهد تا بازه زمانی نسبتا طولانی حضور وی در فضای اداری را بصورت مناسبی پوشش دهد.

ایجاد صمیمیت بین کارمندان و مدیران

یکی از مهمترین دغدغه های مجموعه ها افزایش راندمان و بهره وری از زیرساخت های ایجاد شده می باشد. ایجاد و حفظ صمیمیت و برقراری فضایی پویا جهت افزایش عملکرد و بهره وری در تیم و خروجی های تیم بدون درنظرگیری به اصول معماری و طراحی داخلی امکان پذیر نمی باشد.

 

ایجاد فضای مناسب

نگاه مدرن و اصولی به فضا و شیوه های استفاده مناسب از آن به استفاده حداکثری از داشته های موجود می باشد. در شیوه سنتی به ازای هر کارمند 23 مترمربع فضا درنظر گرفته می شد که در نگاه مدرن و امروزی این فضا در حالت استاندارد به 14 مترمربع کاهش داده شده است. این فضا در برخی از شرایط خاص برای برخی از افراد حدود 46 متر مربع لحاظ شده است که با درنظرگیری کم و یا زیاد بودن متراژ فضاهای ذکر شده، کارمند احساس راحتی جهت رسیدگی به امور محوله را ندارد که این موضوع پیش زمینه تعریف مفهوم جدیدی با نام کار در هر مکان را فراهم کرد. در این مفهوم دیگر لزومی ندارد که کارمند، کار خود را در فضای تخصیص داده شده به وی انجام دهد، بلکه او می تواند بخشی از کار را در خانه و یا فضاهای خلاقانه ایجاد شده در مجموعه خارج از خط کشی فضا انجام دهد.

رعایت حفظ حریم شخصی اداری

گرچه گرایش ها و تمایلات در مورد چهارچوب استقرار فردی در محیط کاری متفاوت می باشد، اما رعایت حفظ حریم شخصی اداری هر فرد الزامی می باشد. متاسفانه در بسیاری از پروژه ها کم توجهی طراحان و مدیران دیده شده است که در کوتاه مدت نارضایتی کارمندان را بهمراه خواهد داشت. در موارد این چنینی پیشنهاد می شود که با لحاظ کردن طراحی برخی از اتاق ها بصورت خصوصی تر و مرتبط با همان حوزه فعالیتی واحد، توجه به این موضوع مهم را به کارمندان انتقال دهید.

رعایت اصول نورپردازی

نورپردازی، یک اصل مهم در طراحی اداری.

 

نقش مبلمان اداری

کنار موارد یاد

 

انتخاب رنگ مناسب در طراحی اداری

کنار موارد یاد

در کنار موارد یاد شده رعایت استانداردهای طراحی از قبیل طراحی بر اساس اقلیم، در کنار خلاقیت در انتخاب متریال مناسب، به ویژه بهره گیری از متریال های بومی، بخش عمده ای از جزئیات طراحی و اجرایی استودیو معماری شماره 4 را در بر می گیرد. نگاه ویژه به روش ها و نوآوری ساخت در کنار مدیریت هوشمند پروژه در استودیو 4، یکی از مزیت های ویژه در راستای جذب رضایت حداکثری کارفرمایان تا به امروز بوده است.

یکی از دغدغه های همیشگی استودیو 4، احترام به طبیعت و محیط زیست بوده و هست، به همین دلیل توجه ویژه به مبحث انرژی و تلاش مستمر جهت استفاده هر چه بیشتر از متریال های سازگار با محیط زیست در دستور کار تیم اجرایی قرار دارد.

استفاده از به‌روزترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها و نرم افزارهای روز معماری در سطح بین المللی، این توانایی را در اختیار استودیو معماری شماره 4 قرار داد تا در موارد فنی از قبیل طراحی تاسیسات الکتریکی، مکانیکی و مقاوم سازی پروژه علمی و اصولی تر استانداردهای اجرایی را پیش از شروع فرآیند اجرایی درنظر گرفته و ریسک پروژه را در مرحله پیش تولید نزدیک به صفر کنیم.

  • نمایش لوگوی برخی از برنامه های شناخته شده معماری

درکنار موارد یاد شده، دقت، خلاقیت، حساسیت و توجه به جزئیات در کلیه مراحل اجرا از شروع ارتباط با کارفرما، تنظیم برنامه با توجه به نوع و نیاز پروژه، بازدید از سایت اجرای پروژه بهمراه برداشت و بررسی دقیق و در نهایت پیاده سازی داده های جمع آوری شده در قالب طرح و نقشه های اولیه با توجه به جزئیاتی خارج از طراحی پلان و طراح داخلی، از قبیل انتخاب متریال مناسب و خلاقانه، دکوراسیون داخلی، طراحی محصول و مبلمان و کانسپت های موردنیاز هر پژوه در خروجی های دوبعدی و سه بعدی با فرمت تصویر بخش عمده ای از فرآیند ایده پردازی تا ایجاد کانسپت و اجرا را شامل می شوند.

طراحی مسکونی یا بطور مصطلح طراحی خانه شامل دو بخش معماری و معماری داخلی می باشد که در فرآیند طراحی استودیو معماری شماره 4 به فاز های مختلفی تقسیم بندی می شوند که در ادامه امکان مشاهده فازبندی پروژه را مشاهده نمایید.

اشاره به بحث حداقل بودجه

  • نیاز به هماهنگی جهت دریافت تاییدیه اشاره به این موضوع از سمت استودیو 4 می باشد تا متن بر اساس چهارچوب تعیین شده توسط ایشان به تحریر آید.

پروژه های طراحی اداری

آشنایی با فرایند طراحی

فاز صفر
(بحث و گفت‌و‌گو ، مطالعات و امکان سنجی) ​

گفت و گو و شرح پروژه توسط کارفرما.

تبادل نظر و کسب اطلاعات در ارتباط با خواسته­ های کارفرما و مسائل مورد نیاز پروژه

بازدید و آنالیز سایت (پروژه های معماری)

نقشه برداری از سایت پروژه (پروژه های معماری)

آنالیز مالی و فرهنگی و اجتماعی منطقه و طراحی بر اساس شرایط موجود. (پروژه های معماری)

تنظیم برنامه فیزیکی با توجه به نیاز های پروژه (پروژه های معماری)

تنظیم برنامه فیزیکی با توجه به نیاز های پروژه (پروژه های معماری داخلی)

بازدید، برداشت و بررسی محل پروژه (پروژه های معماری داخلی)

فاز یک
پیاده کردن مطالعات و اطلاعات کسب شده فاز صفر در قالب ارائه طرح‌ها و نقشه‌های اولیه، مفهومی یا فاز یک می‌باشد.

طراحی پلان  (پروژه های معماری و معماری داخلی)

طراحی داخلی  (پروژه های معماری و معماری داخلی)

دکوراسیون داخلی (پروژه های معماری و معماری داخلی)

طراحی محصول و مبلمان در صورت نیاز (پروژه های معماری و معماری داخلی)

طراحی نما  (پروژه های معماری)

طراحی محوطه  (پروژه های معماری)

ارائه تمامی خدمات فوق به صورت دو بعدی و سه بعدی (عکس)  (پروژه های معماری و معماری داخلی)

فاز دو
طراحی نقشه‌های اجرایی

طراحی تمامی موارد اجرایی معماری با جزئیات کامل، مشخصات فنی، معرفی مواد و مصالح ، مبتنی بر روش­های اصولی اجرا (پروژه های معماری)

طراحی تاسیسات الکتریکی و مکانیکی با توجه به نیاز پروژه (پروژه های معماری)

طراحی سازه و فونداسیون با توجه به شرایط پروژه (پروژه های معماری و معماری داخلی)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید...​

آخرین پست های ما در اینستاگرام