موقعیت فعلی شما:

موارد پیش از مطالعه
فهرست سرفصل های مطالب
امتیاز دهید

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب منحنی

در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان، اشکال منحنی همیشه علاقه معماران را برای برانگیختن زیبایی ، روان بودن ، پویایی و پیچیدگی طبیعتش بر می انگیزد. تکرار این اشکال ، کار ساده ای نیست. از نمایش دو یا سه بعدی آنها تا اجرای آنها در مواد نهایی ، این نشان دهنده یک مسئله جدی در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان است که برای دستیابی به نتایج قوی نیاز به تخصص فنی و دانش زیادی دارد. فکر کردن در مورد راه های جدید برای تولید اشکال ارگانیک از مواد طبیعی حتی موضوع را پیچیده تر نیز میکند.
طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان با چوب منحنی

علاوه بر این ، در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان کار با یک ماده طبیعی مانند چوب ویژگی های خاص خود را دارد. عواملی مانند گونه های چوب ، جایی که درخت رشد می کند ، با چه آب و هوایی روبرو است ، هنگام قطع ، نحوه برش یا خشک شدن آن ، در میان بسیاری از متغیرهای دیگر ، تا حد زیادی بر نتیجه نهایی تأثیر می گذارد. اما مقایسه سایر مواد با زیبایی و گرمی که سطوح چوبی به محیط ساخته شده می دهند سخت است. اگر از فرایندهای مناسب استفاده شود ، چوب می تواند منحنی و به شکل دلخواه باقی بماند – و برای این کار ، تعدادی از تکنیک های شناخته شده وجود دارد که شرکت استرالیایی ، Sculptform ،آنها را کامل کرده است.

طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان

Sculptform به طور تخصصی در زمینه ساخت بتونه های چوبی منحنی برای دیوارها و سقف ها برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان فعالیت می کند و معماران و سازندگان را قادر می سازد تا راه حل های قابل ساخت و مقرون به صرفه ای برای مفاهیم منحنی خود ایجاد کنند. هنگام کار با تکه های چوبی منحنی در مقیاس تجاری ، عواملی که باید به کاربرد مورد نظر توجه شود ، گونه ها و تراکم چوب ، شعاع منحنی مورد نظر و اینکه از روش اتصال آسان و شهودی باید برای ساخت استفاده شود.

در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان با چوب های منحنی برای ایجاد اشکال ارگانیک از دو روش استفاده می شود:

خم شدن بخار: وقتی با بخار گرم می شود ، چوب کیفیت قابل انعطافی پیدا می کند و پس از خنک شدن به شکل دلخواه باقی می ماند.

Kerfing: این فرایند شامل بریدن شکافهای کوچک پشت تخته چوبی است تا اجازه دهد چوب در اطراف زیر ساز خم شود. این قطعات در طول مستقیم اما انعطاف پذیر از قبل سوراخ شده در محل تهیه می شوند و در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان برای فضاهای سرپوشیده داخلی و خارجی مناسب هستند.

هر تخته کلیک بر روی الوار ، با فرم پیش بینی شده برای پروژه ، در کارخانه استرالیایی خود با یک شیار در پشت قالب تولید می شود که به عنوان یک رابط بین تخته پشتیبانی و اتصال کلیک اختراع شده شرکت است. به همین دلیل ، مونتاژ قطعات پیچیده در محل و با کلیک کردن ساده روی دکمه ، به سرعت حاصل می شود.

یک مطالعه موردی قابل توجه طراحی Sculptform’s Melbourne Design Studio است که توسط Woods Bagot طراحی شده است. طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان برای یک نام تجاری – یک دفتر یا یک فروشگاه مفهومی – یک چالش پیچیده است و ضروری است که معمار درک خوبی از شرکت ، خواسته ها ، محصولات و زیبایی شناسی آن داشته باشد. برونو مندز ، مدیر ارشد وودز باگوت ، اشاره می کند که “هدف این بود که در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان فضایی را برای غوطه ور شدن در محصولات و اخلاق اسکالت فرم شکل دهیم ، فلسفه دست ساز این شرکت را به نمایش بگذارد. در فرم ، معماری استودیو بازدید کنندگان را از طریق فرایندهای Sculptform به یک سفر فیزیکی می برد – نمایش فضای کارگاهی کاملاً قابل مشاهده ، آزمایشگاه مشترک ، که در قلب طراحی قرار دارد. با پذیرایی از گروههای با اندازه های مختلف ، فضایی برای میزبانی جامعه طراحی ملبورن از طریق ویژگی های مکانی یکپارچه مانند اتاق نشیمن و صفحه مخفی است.

“هدف ایجاد دنباله ای از رویدادها بود که در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان فضاهای مختلف داخلی را آشکار می کند در حالی که مردم به طور طبیعی در فضا می چرخند. مواد بلوط سفید آمریکایی در کف ، دیوارها و سقف استفاده می شود – تجربه پوشاندن توسط الوار مشخص. به عنوان یک عنصر یافتن راه ، موج در حال افزایش و فرسایش چوب به معنای مسیر عبور از نمایشگاه است که به فضای عمومی بازمی گردد. سفر به فضاهای سوم برای کار متمرکز ، نور طبیعی یا جلسات مشترک باز می شود. این فضاها در تضاد برجسته می شوند حلقه فیزیکی در اطراف آزمایشگاه ، کارگاهی برای جوجه کشی خلاق فرآیندهای Sculptform و در آنجا که نمونه های اولیه ایجاد می شود ، لولا می شود. یک دیوار لعاب دار ، فعالیت های آزمایشگاه مشترک را نمایان می کند ، و باعث ایجاد تئاتر در نمایشگاه می شود. در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان اتاق های جلسات و فضاهای شکن همچنین در پشت درهای چوبی قرار دارند تا تداوم شکل منحنی قابل توجه را حفظ کنند. با فضاهای جلسات همه کاره ، در مناطق نشست و یک جدول ایده پردازی ایستاده باشید. “

« طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان این پروژه فرصتی برای همکاری در زمینه مطالعه دقیق امکانات چوب با Sculptform بود ، که همچنین فضا و تمام نجاری های سفارشی را ساخت. فرآیند طراحی ، پتانسیل الوارها را فراتر از شکل معمول خود بررسی کرد. این منجر به واردات تجهیزات Sculptform شد که در هیچ کجای استرالیا در دسترس نیستند و تکنیک های جدید تولید چوب و بخار خم شده را برای تحویل خطوط گسترده ای که توسط مفهوم بلند پروازانه مورد نیاز است ، وارد می کند.»

طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان این پروژه حتی باعث ایجاد نوآوری های بیشتر و خلق محصولات جدیدی شد که بعداً در فهرست محصولات این شرکت قرار می گیرند. به گفته برونو ، “با داشتن تخصص در زمینه تولید محصولات و اشتیاق برای رسیدن به محدودیت های جدید ، Sculptform از فن آوری های خمش بخار استفاده کرد و یک سیستم کلیپ محوری ایجاد کرد که اکنون بخشی از محصولات آنها است. کارهای برجسته الوار ، سیستم Clickten-on Batten را به نمایش می گذارد ، با طراحی استودیو منجر به توسعه قابلیت های جدید در الوارهای خم شده بخار برای ایجاد برجستگی ویژگی منحنی می شود. ” به عبارت دیگر؛ فن آوری ، صنعتگری و خلاقیت قدم به قدم گذاشتن.

منبع :

آرک دیلی | طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان با چوب منحنی

ترجمه و گردآوری :

استودیو معماری شماره چهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *