موقعیت فعلی شما:

موارد پیش از مطالعه
فهرست سرفصل های مطالب
امتیاز دهید

راهنمای طراحی ویلا در لواسان

لواسان منطقه‌ای در تهران است که ویلا سازی لوکس در آن به وفور به چشم می‌خورد. توجه به نکات طراحی ویلا در لواسان می‌تواند در ساخت چنین مکانی شما را یاری کند. اینکه چه عواملی را برای ساخت و طراحی باید در نظر گرفت و از چه مواد و مصالحی استفاده کرد، از موارد بسیار مهم و حائز اهمیت است.

طراحی ویلا در لواسان

معمولاً برای ساخت ویلا، یکی از مهم‌ترین مسائل، بحث زیبایی نما و فضای داخلی است که باید کامل مشتری را تحت تأثیر قرار دهند و هم‌چنین منطقه‌ای که ویلا در آن ساخته می‌شود نز تأثیر مهمی در فروش آن دارد.

در ادامه با ما همراه باشید که جنبه‌های مختلف طراحی و دکوراسیون ویلا‌ها در لواسان را برای شما شرح دهیم و بررسی کنیم.

طراحی ویلا در لواسان چگونه صورت می‌گیرد؟

لواسان منطقه‌ای قدیمی در تهران است که از گذشته مورد توجه عموم و به‌خصوص سازندگان ویلاها قرار داشته است. این منطقه به‌دلیل مکان قرارگیری آنکه دید بسیار خوب و مناسبی را به رودخانه جاجرود ارائه می‌دهد، توجه طراحان و سازندگان ویلا را به خود جلب کرده است.

افرادی که توانایی مالی مناسبی دارند، به دنبال فرار از شلوغی‌ها و هرج و مرج شهر تهران هستند و برای اوقات بیکاری خود، ترجیح می‌دهند در مکانی آرام و خوش آب و هوا سکونت داشته باشند، این منطقه را انتخاب می‌کنند. به همین سبب ساخت ویلا در این منطقه در سالیان اخیر بسیار اوج گرفته است.

توجه به نکات مهم و هم‌چنین قیمت این ویلاها می‌تواند شما را در طراحی ویلا در لواسان کمک کند. در ادامه این مقاله راهنمای طراحی ویلا در لواسان را برای شما بیان می‌کنیم که بتوانید با طراحی بهینه ویلایی بسیار زیبا و چشم‌نوازی را برای خود داشته باشید.

طراحی خارجی ویلا

جدا از محل قرارگیری ویلا و محدوده آن، نمای خارجی ویلا اهمیت زیادی دارد. استفاده از انواع سنگ‌ها زینتی، رنگ‌های مناسب و درب مناسب، همگی از عوامل مهم در طراحی ویلا در لواسان هستند.

اولین چیزی که چشم بیننده را درگیر خود می‌کند، همین طراحی خارجی است و این امر به‌خصوص برای کسانی که قصد فروش ویلای خود را دارند باید بااهمیت باشد که نمای خارجی ویلا، حتماً باید بر ذهن بیننده و مشتری اثرگذار باشد.

شکل نمای ساختمان هم تأثیر زیادی بر زیبایی دارد؛ امروزه بسیاری از شکل‌ها در ویلاها به کار گرفته می‌شوند، مانند مستطیل و دایره‌ای و گردو نمای کلاسیک با سقفی شیب‌دار که برحسب علاقه می‌توانید یکی از مدل‌ها را برگزینید. استفاده از چراغ‌های کوچک در نمای ساختمان می‌تواند به زیبایی نمای ویلای شما کمک کند.

معمولاً سعی می‌شود از مرغوب‌ترین و بهترین اجناس برای نمای ویلا استفاده شود که علاوه بر زیبایی، دوام مناسبی هم داشته باشد. در ادامه به بخش مهم‌تر کار، یعنی طراحی داخلی ویلا می‌پردازیم.

طراحی داخلی ویلا

در طراحی ویلا در لواسان بخش داخلی اهمیت بسیار زیادی دارد. ویلا از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که توجه به هر بخشی لازم است و نباید زیبایی بخشی را فدای بخش دیگر کرد. درب‌ها، پله‌ها، شیشه‌ها، دکوراسیون داخلی و… از موارد مهم در طراحی داخلی ویلا هستند. در ادامه مهم‌ترین این عوامل بررسی می‌شوند.

نکات مهم در طراحی ویلا در لواسان

طراحی پله‌ها

تمامی ویلاها، در سطح بالاتری نسبت به زمین قرار دارند. پله‌ها پل ارتباطی ویلا و زمین است و هنگام ورود به ویلا این پله‌ها، حسابی در چشم خواهند بود.

بنابراین لازم است برای زیبایی بیشتر کار، از سنگ‌های تزئینی و نورپردازی مدرن در پله‌ها استفاده شود. باید توجه کنید پله‌ها مسیر‌های پر رفت و آمدی هستند و باید از مصالح باکیفیتی در ساخت و طراحی آن‌ها استفاده شود. قرار دادن گل‌ها و گیاهان در کنار پله‌ها به زیبایی بیشتر نیز کمک خواهد کرد.

 قرار دادن درب مناسب

درب نقطه ورود به ویلا است و می‌تواند تصورات را از نمای داخلی در ذهن فرد بسازد. اگر دربی نامناسب و بی‌کیفیت در ابتدای ورود به ویلا مشاهده شود، هرچه قدر هم فضای داخلی خوب باشد، این نکته منفی از ذهن بیرون نخواهد رفت.

برعکس، اگر از دربی زیبا و با کیفیت برای ورود استفاده کنید، می‌توانید ذهن دیگران را درگیر کنید و آن‌ها دائم در حال تصورات فضای داخلی شما بر اساس مدل درب ورودی خواهند بود.

ممکن است از درب‌های چوبی بسیار بلند یا حتی شیشه‌ای استفاده کنید؛ اما باید به این نکته توجه کرد که طراحی داخلی باید با طراحی درب شما مطابقت داشته باشد.

ویژگی طراحی ویلا در لواسان

محیط بیرونی ویلا

پیش از که به داخل ویلا برویم، ابتدا محیط بیرون از ویلا را بررسی می‌کنیم. معمولاً اولین و بهترین گزینه‌ای که به فکر طراحان در طراحی ویلا در لواسان می‌رسد، استفاده از آب در این فضا است.

انواع آب‌نما‌ها، استخر‌ها و چنین امکاناتی، فضای بیرونی ویلای شما را بسیار شیک خواهند کرد و تمامی نیازهای شما هم از داشتن ویلا، برطرف خواهد شد.

رنگ‌آمیزی مناسب این محیط هم نقش مهمی را ایفا می‌کند. هم‌چنین شما می‌توانید اتاقک‌هایی را در بیرون از ویلا در نظر بگیرید که بتوان برای ساعت‌ها در آن براحتی به استراحت پرداخت.

برای زیبایی بیشتر این منطقه، از گل‌ها و درختان بلند استفاده کنید. هرچه ترکیب آب و این گیاهان عمیق‌تر باشد، زیبایی ویلای شما بیشتر خواهد شد.

رنگ‌آمیزی داخلی

ویلا معمولی به‌دلیل مساحت بزرگی هم که دارد، نباید با استفاده از رنگ‌ها یکنواخت فرد را دچار خستگی کند. تضادی مناسب بین رنگ‌آمیزی دیوار و لوازم و مبلمان خود برقرار کنید. استفاده از رنگ‌های خنثی و سرد در دیوارها و برعکس رنگ‌های گرم در کف و لوازم، می‌تواند هر چشمی را به خود خیره کند. البته مراقب این مورد هم باشید که زیادی از رنگ‌های مختلف استفاده نکنید.

لوازم جانبی چشم‌نواز

از نکات دیگر در طراحی ویلا در لواسان، همین مورد است. ویلاها دقیق درست‌ترین مکان برای ارائه لوازم پر زرق و برق و قیمتی است. از استفاده کردن آن‌ها به‌عنوان بخشی از دکوراسیون خود نهراسید. استفاده از چوب، روکش‌های طلا و لوسترهای بزگ و تزئینی ایده‌های بسیار مناسبی برای به‌کارگیری در طراحی ویلا هستند.

اتاق‌های مخصوص

ویلا فضای بزرگی است و مخصوص تعطیلات و خوش‌گذرانی است. پس هرچه قدر می‌توانید از امکانات آن استفاده کنید. اتاقی را برای بازی و سرگرمی خود اختصاص دهید و رنگ و طراحی خاصی را برای آن در نظر بگیرید. هم‌چنین اتاق‌هایی مثل تماشای فیلم، مطالعه و ورزش، هر کدام طراحی مخصوص به خود را دارند که باید به آن‌ها توجه کنید.

نورپردازی

از نکات مهم در طراحی هر مکانی، نورپردازی آن است. اگر نقاط تاریک و کم‌نور در محیط ویلای شما زیاد شوند، زیبایی کلی ویلا از دست خواهد رفت. در عوض با نورپردازی مناسب نقاط ضعف را هم به قوت تبدیل کنید. از لوستر‌ها، لامپ‌ها، چراغ‌های سقف کاذب و… می‌توانید برای روشنایی هرچه بهتر ویلای خود بهره بگیرید.

سعی کنید برخی نقاط را با رنگ‌های چراغ تیره و کم، مناسب شرایط خاصی کنید. مانند اتاق تماشای فیلم یا بازی.

دکوراسیون کلی

به‌عنوان آخرین نکته در طراحی ویلا در لواسان، باید گفت ترتیب قرارگیری لوازم و هم‌چنین محل قرارگیری اتاق‌ها و سرویس بهداشتی و آشپزخانه، بسیار با اهمیت هستند.

شما نباید تمام فضای ویلا را با مبلمان یا وسائل دیگر اشغال کنید. هم‌چنین در انتخاب محل قرارگیری سرویس‌بهداشتی و حمام و آشپزخانه بسیار دقت کنید. اگر ویلا دارای دوطبقه است، اتاق‌ها را به بالا منتقل کنید.

بررسی نکات طراحی ویلا در لواسان

کلام پایانی

برای طراحی ویلا در لواسان، باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. از همان بیرون ساختمان، تا داخل آن نیازمند برنامه‌ریزی بسیار دقیق و کاملی است.

در این مقاله سعی شد نکات مهم این طراحی برای شما بیان شود. اگر قصد استفاده شخصی از ویلا را دارید، بهتر است بر حسب سلیقه خود با کمک متخصصان، شروع به طراحی ویلا کنید.

اگر هم قصد فروش را دارید، باید بهترین عوامل برای جذب مشتری را در طراحی خود در نظر بگیرید. از استخر گرفته تا طراحی داخلی و بالکن و استفاده از بهترین مصالح.

سؤالات متداول

  1. آیا در طراحی ویلا در لواسان می‌توان از ویلاهای با سقف شیروانی استفاده کرد؟

بله، این کاملاً به سلیقه فرد سازنده و صاحب ملک بستگی دارد که چه نوع ویلایی را می‌پسندد و از این نظر محدودیت وجود نخواهد داشت.

  1. اگر در طراحی ویلا فقط به طراحی داخلی بپردازیم چه می‌شود؟

بسیاری از مردم، فضای بیرونی ساختمان خود را معمولی و در عوض فضای داخلی را بسیار لوکس طراحی می‌کنند. اگر می‌خواهید ویلای شما از هر نمایی زیبا به نظر بیاید، باید به هر دو طراحی اهمیت دهید. این می‌تواند هنگام فروش، برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. زیرا اولین چیزی که دیده می‌شود، ظاهر ویلا است.

  1. طراحی ویلا در لواسان چگونه انجام می‌شود؟

شما می‌توانید قبل از ساخت ویلا، طراحی داخلی و خارجی آن را انجام دهید و تمام موارد را برای خود برنامه‌ریزی کنید. حتی رنگ‌آمیزی‌ها و خرید لوازم مشخص.

در این امر کارشناسان طراحی خارجی و داخلی می‌توانند به شما کمک کنند.

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *