موقعیت فعلی شما:

موارد پیش از مطالعه
فهرست سرفصل های مطالب
امتیاز دهید

بازسازی داخلی : ۳ پروژه بازسازی داخلی خانه ها در اسپانیا

در چند سال گذشته ، اروپا با بازسازی داخلی  و  بطور کلی بازسازی ساختمان ها و مراکز تاریخی شهر به یک رهبر در معماری نوسازی تبدیل شده است. این ابتکارات گسترش افقی را متوقف کرده و توسعه عادلانه شهر را ارتقا داده است.

این روند نه تنها به سهم متراکم سازی و احیای مجدد بخشهای کم برخوردار تبدیل شده است بلکه به خانواده هایی که به مناطق پیرامونی آواره شده اند نیز امکان سکونت در مراکز شهرها و بهبود کیفیت زندگی آنها را فراهم کرده است.

بازسازی داخلی : 3 پروژه بازسازی داخلی خانه ها در اسپانیا

در تمام کشورهای اروپایی ، این روند بیشتر در اسپانیا مشهود است. برای الهام بخشیدن و تشویق توسعه این نوع معماری ، لطفا در زیر چند نمونه از بازسازی داخلی در خانه های اسپانیا را پیدا کنید. Convent Carmen توسط Francesc Rifé Studio در والنسیا ، اسپانیا به عنوان یکی از نامزدهای نهایی ما برای جوایز بازسازی در معماری 2019 انتخاب شده است.

نوسازی میکون ۱۹ / کارلس الیور

 
بازسازی داخلی نوسازی میکون 19 / کارلس الیور

شرح متن ارائه شده توسط معماران. پروژه بازسازی داخلی با بودجه ۱۸۰۰۰ یورویی ساخته شده است که هدف آن بازگرداندن خانه های خالی برای افراد نیازمند مسکن است ، که اکنون یک مشکل بزرگ در مناطق توریستی مانند جزیره مایورکا است.

۱۲۰۰۰ یورو برای بهبود بهره وری انرژی (عایق سقف و اجاق گاز زیست توده) و ۶۰۰۰ یورو برای توان بخشی در محیط داخلی استفاده شده است.

این پروژه با قرارداد اشتغال زایی شهری و پرداخت اجاره به مدت ۳ سال از طریق کار انجام شده است که بخشی از آن با ساخت خود ساخته شده است.

برای اینکه بتوانیم یک خانه ۱۰۰ متری را با این مقدار نوسازی کنیم ، در این خط کار کردیم:

  1. انجام ندادن ، به عنوان بهترین روش.
  2. باستان شناسی داخلی ، برای یادگیری اینکه چگونه اقتصاد وسایل شهرها را برای قرنها ساخته است.
  3. بازگشت به قوس ، به عنوان راهی برای باز کردن فضاها بدون افزودن هر نوع ماده جدید. باز کردن درب ساختن درب یکسان نیست.

بازسازی داخلی خانه تخته سه لا / Arquitectos SMS

 
بازسازی داخلی خانه تخته سه لا / Arquitectos SMS

شرح متن ارائه شده توسط معماران.در بازسازی داخلی خانه تخته سه لا در خیابانی از خانه های شهر در محله ای آرام از پالما واقع شده است. نیاز به تعمیم خانه اصلی طبقه همکف با کف بالا در حالی که ساختار پایه آن حفظ شده نیاز به یک راه حل سبک دارد تا دیوارهای سنگی اصلی بیش از حد بارگیری نشود.

قبل
بعدی

مهارت

به این پروژه بازسازی داخلی به عنوان دو خط تحقیق موازی پرداخته شده است. از یک طرف ما امکان تولید محلی عناصر تخته سه لا را با روتر CNC بررسی کردیم ، و از طرف دیگر یک مطالعه عمیق در مورد صنایع دستی که هنوز در این جزیره زنده مانده است.
ما از یک ساختار مستقل و متناسب با بافت و یا پیش از وجود که برای آن سیستم تخته سه لا پیش ساخته خارج از سایت تولید می کنیم ، شروع می کنیم. با شروع تخته سه لا صنوبر با ابعاد 122* 244سانت ، این ساختار به ما این فرصت را می دهد تا یک سیستم ساختاری را که از زبان فرآیند تولید آن استفاده می کند ، مورد بررسی و آزمایش قرار دهیم. با ترکیب عناصر این سیستم ، که توسط قابلیت های برش CNC تعریف شده است ، سیستم به عنوان یک نقطه شروع عمل می کند و می تواند در انواع دیگر ساختمان ها تولید شود.

قبل
بعدی

بازسازی داخلی این پروژه با استفاده از محصولات محلی با درجات مختلف صنعتی ، مواد و صنعتگران محلی را کاوش و شامل می شود. ما علاقه خود را به شرکت هایی مانند Huguet متمرکز می کنیم که چندین دهه در مایورکا کاشی های بتنی تولید می کنند و در مناطق مورد نیاز کاشی های کف صاف و بازی را طراحی می کنند. کاشی های سفالی مخصوص Miquel Soler ، تولید کننده سنتی از Felanitx ، در چندین قسمت از نما و استخر استفاده شده است.

سازگاری

بازسازی داخلی این پروژه “مناطق جوی” مختلفی را در داخل خانه ایجاد می کند. اتاقهایی با نور پراکنده ، با نور صبح ، رو به شمال شرقی و رو به جنوب غربی وجود دارد. اتاق هایی که به پاسیوی داخلی یا اتاق هایی با آفتاب بعد از ظهر و منظره قلعه نزدیک نگاه می کنند. بعضی از فضاها دارای جرم حرارتی در تابستان خنک تر هستند ، در حالی که بعضی دیگر با جرم حرارتی کمتری در زمستان به راحتی گرم می شوند و این امر باعث مهاجرت فصلی در داخل خانه می شود.
هدف معماری در بازسازی داخلی ایجاد تنوع فضایی جوی با استفاده فصلی بسته به راحتی است که فقط اتاقهای مرطوب و آشپزخانه استفاده ثابت دارند.

خامی

بهینه سازی مسیریابی cnc  و نیازهای ساختاری ، یک هندسه ساختار متنوع ایجاد می کند که انگیزه های زینتی را تعریف می کند. ساخت و ساز به صورت خام ، برهنه و بدون پوشش نشان داده خواهد شد ، در حالی که “تزئینات” ریتم فضایی را ایجاد می کند ،فضای داخلی را تزئین می کند. عدم اتمام ، هندسه ساختاری سقف را نشان می دهد و آن را به تزئینات عربی شهر قدیمی پالما پیوند می دهد.

مداخله در وضع موجود ، با مواد اولیه ، چوب ، سنگ ، گل مینا ، همه در حالت خام انجام می شود.

بازسازی داخلی خانه در مرکز تاریخی سویل / هارالد شنگر + اینماکولادا گونزالس

بازسازی داخلی خانه در مرکز تاریخی سویل / هارالد شنگر + اینماکولادا گونزالس

شرح متن ارائه شده توسط معماران. در بازسازی داخلی در میان دیوارهای تقسیم نامنظم در یک شهر قدیمی باریک و بایر ، یک خانه قدیمی و متروکه در حال بازیابی است. این شامل اولین بخش اصلی با برخی اضافات نامطمئن است که بعداً به طور تصادفی پیوست شدند.

قبل
بعدی

بر خلاف تقسیم بندی نامشخص قبلی و با هدف ایجاد برنامه منحصر به فرد خانه خانوادگی ، متن بخش تاریخی سعی دارد از طریق شکل گیری اولین بخش بازسازی شده به علاوه یک تقسیم بندی جدید به دو قسمت مختلف درک شود. علاوه بر این ، حجمهای شدید برای تنها بحث هوا و نور سفارش داده می شوند. علاوه بر این ، هدف این پروژه شامل برخی از فضاهای سبز از دست رفته در محیط شهر است. بنابراین ، به عنوان ظرفی متشکل از درختان عظیم ، پوشش سقف ها ، تراس ها و حیاط ها با پوشش گیاهی در سطوح مختلف ، تصور می شود.

قبل
بعدی

در همان زمان ، تاریخ ، مناطق سبز کنونی و فضای باز در یک زیستگاه داخلی باز و یکپارچه ادغام می شوند. برای این منظور ، اولین دیوار داخلی داخلی با یک تیرچه ساختاری بلند که دال چوب را تحمل می کند ، رقیق شده و پوست های صاف و شفاف که باعث محو شدن محدودیت ها می شوند ، حیاط های جدیدی ایجاد می کنند.

در بازسازی داخلی تناوب فضاهای خالی و ساده ، با نمای دوتایی شمال و جنوب ، امکان تهویه متقاطع و نور خورشید را فراهم می کند که تقریباً در مرکز تاریخی وجود ندارد. تکامل بیولوژیکی گیاهان برگریز همراه با معماری با هدف دوستانه و پایدار ، آب و هوای محلی را فیلتر و معتدل می کند و رنگ و بوی تمام فصول را در داخل خانه معرفی می کند.

منبع :

آرک دیلی | بازسازی داخلی : ۳ پروژه بازسازی داخلی خانه ها در اسپانیا

ترجمه و گردآوری :

استودیو معماری شماره چهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *