موقعیت فعلی شما:

موارد پیش از مطالعه
فهرست سرفصل های مطالب
امتیاز دهید

طراحی ساختمان و آینده معماری؛ با توماس گلوک

معماری ذاتاً به ساختمان و طراحی ساختمان گره خورده است. وقتی این فرایندها همسو شوند ، ساختارهای عالی شکل می گیرند. برای شرکت معماری ، ساخت و توسعه GLUCK + ، طراحی و ساخت دست به دست هم می دهند. از طراح و سازنده گرفته تا مالک و توسعه دهنده ، این روش نقش های گوناگونی را برای جان بخشیدن به پروژه های نوآورانه به عهده گرفته است. با نگاه به آینده ، مدیر اصلی توماس گلوک نحوه ایجاد کار در شرکت نیویورک و سراسر ایالات متحده را بررسی می کند.

Tower Residence by Peter Gluck
 
توماس گلوک طراحی ساختمان

توماس گلوک در سال ۲۰۰۵ به عنوان دستیار اصلی به این شرکت پیوست. آقای گلوک بر طراحی و ساخت پروژه های متعددی از جمله طراحی ساختمان مسکونی LEED Gold با کاربری مختلط در فیلادلفیا ، اولین ساخت چند طبقه فولاد و بتن پیش ساخته در شهر نیویورک نظارت کرده است. و برج شرکت. قبل از پیوستن به GLUCK + ، آقای گلوک با هرتزوگ و دو مئورون به عنوان مدیر پروژه در محل ساخت و طراحی ساختمان مرکز هنری واکر در مینیاپولیس کار می کرد. در مصاحبه زیر ، توماس شرح الهامات اولیه خود و همچنین معنی طراحی و ساختن برای آینده است.

طراحی ساختمان و آینده معماری
 

چرا تحصیل در رشته معماری را انتخاب کردید؟

طراحی ساختمان و ساخت از زمان گذراندن یک تابستان به عنوان شاگرد یک استادکار در ژاپن در دوران دبیرستان ، همیشه از علاقه های من بوده است. در دانشگاه ، من بیشتر در طراحی ساختمان و ساخت یک مجموعه تمرکز کردم. چیزی که من در مورد آن رسانه دوست داشتم این است که فرایند کامل از ایده از طریق طراحی تا تحقق آن می تواند به اندازه یک ماه کوتاه باشد ، سپس آن را به رنگ سیاه درآورده و دوباره به یک صفحه تمیز تبدیل می شود. این امر می تواند چرخه های زیادی از حلقه بازخورد را فراهم کند که راهی عالی برای تمرین کار طراحی بود. البته نکته منفی این است که همه چیز موقتی است و یک توهم است. شما هرگز یک محیط کاملاً فضایی ایجاد نمی کنید. در پایان دانشگاه در پروژه پایان نامه خود ، من با ایجاد یک قطعه اجرای اصلی که در آن فضا نقش اصلی را بازی می کند ، شروع به ترکیب این دو کردم. از آنجا شروع به انتقال به اکتشافات سنتی تر فضا و محیط در قالب معماری کردم.

چرا تحصیل در رشته معماری را انتخاب کردید؟
 

آیا می توانید در مورد تاریخچه خود با GLUCK + ، نقش خود و چگونگی پیشرفت کار خود برای ما بگویید؟

حدس می زنم شما می توانید بگویید که من از زمان تولد غرق در معماری بوده ام. یادم می آید پدرم ، پیتر گلوک ، شبها مدلهای اتاق نشیمن را می ساخت. هنگامی که من سرانجام در سال 2006 پس از کار در هرتسوگ و دمئورون به این شرکت پیوستم ، این تمرین تازه شروع به گسترش مدل ساخت طرح به ساختمانهای بزرگتر شده بود. اکنون پنج نفر از ما به عنوان یک تیم شرکت را هدایت می کنیم. طی چند دهه گذشته ، آنچه به عنوان یک روش عملی برای ارائه طرح های ما در بالاترین سطح آغاز شد ، به الگویی جدید برای ایجاد معماری تبدیل شد. با تلفیق ساخت و طراحی ساختمان با تفکر یک معمار ، و با آوردن دیدگاه متفکر به روز سازنده ، اکنون از نظر فلسفی متفاوت به هر پروژه ای نزدیک می شویم. ساخت و طراحی ساختمان اکنون در DNA طراحی ما ادغام شده است. مشارکت عمیق ما در ساخت و ساز باعث می شود که روند کامل از مفهوم تا تکمیل به جای یک سری مصالحه ، یک سری پیشرفت مداوم باشد.

 

شما پروژه هایی را در سراسر ایالات متحده طراحی کرده اید. زمینه محلی چگونه کار شما را شکل می دهد؟

ایده ای زاینده زیادی برای هر پروژه وجود دارد اما در اغلب آنها ،”زمینه اولیه” ایده اصلی است. ما در داشتن کارهایی که از نظر ماهیت متنوع است خوش شانس هستیم ، بنابراین بافت می تواند از یک نخلستان جنگلی در بالای تپه گرفته تا محیط شهری شهر درون شهر معنی داشته باشد. بدیهی است که از کارهای ساخته شده ما ، متعهد به مدرن ترین طراحی و تکنیک های معاصر زمان خود هستیم ، اما هنگام ساخت و طراحی ساختمان در شهر ، بافت غالب، ادغام ساختمان ها در طول چندین قرن است. یکی از جنبه های هیجان انگیز یک پروژه شهری این است که این پروژه نه تنها محیطی برای زندگی ، کار یا تدریس خواهد بود ، بلکه یک سازنده فضایی از خود شهر نیز خواهد بود. به همین دلیل ، تقریباً همه کارهای ما از ابتدایی ترین جنبه ها – ماده ، بافت و مقیاس ، و نه سبک ، به زمینه آن مربوط می شوند. اینها همه جنبه های اساسی هر طراحی است و این بخشی از هدف ماست که از این عناصر برای ایجاد حساسیت در محیط شهری موجود به روشی متناسب با زمان کنونی استفاده کنیم.

 

چند پروژه اخیر که Gluck + روی آنها کار کرده است چیست؟

بیشتر کارهای اخیر باعث افزایش رویکرد کاری ما برای پروژه هایی با مقیاس و پیچیدگی بزرگتر می شود. این نشان دهنده رشد و توسعه ما در تعمیق دانش طراحی-طراحی ما برای استفاده از این روش در معماری عمومی بیشتر است. ما خوشبختانه از داشتن چنین مجموعه متنوعی از فرصت ها برای ایجاد مکان های خاص همراه با مشتریان متفکر خوشبخت هستیم. دامنه آنها از:
ساخت و طراحی ساختمان یک آپارتمان بلند مرتبه در پارک مرکزی شمال با فرصتی برای کمک به دیوار خیابان یکی از شاخص ترین فضاهای پارک شهری در جهان.
ساخت و طراحی ساختمان یک پروژه مسکونی ارزان قیمت ۱۳۰ واحدی که در تقاطع خیابان نیو لوت و خیابان ون سیندرن واقع شده است تا از ایستگاه قطار مرتفع دروازه ای به محله شرق نیویورک ایجاد کند.
ساخت و طراحی ساختمان برای استفاده مجدد تطبیقی از مجموعه کارخانه های آبجوسازی قرن ۱۹۰۰ به فضای اداری – ۸ داستان جدید در بالای ۳ انبار چدن و آجر اضافه شد که نیاز به برخی از راه حل های ساختاری قهرمانانه به منظور حفظ قدیمی و گسترش با جدید دارد.
یک مکان مسابقات بین المللی طرفدار کلاس جهانی و مرکز اجتماعات تنیس و یادگیری در داخل بزرگترین پارک عمومی در برانکس که بیش از ۷۵۰۰۰ کودک محلی را با برنامه های بعد از مدرسه خدمت کرده است.
یک ۱۴۶ واحد اجاره بلند مرتبه در شهر قدیمی فیلادلفیا که یک مکان دشوار را به یک فرصت مدنی برای فضای عمومی تبدیل می کند

 

با تغییر در آب و هوا ، فناوری و ساخت و ساز ، فکر می کنید معماران و طراحان چگونه شیوه های تمرین را برای تغییر حرفه انطباق می دهند؟

ما به شدت احساس می کنیم که این حرفه در شرایط سختی قرار دارد و همه ما برای بازگرداندن اعتبار این حرفه باید تمام تلاش خود را انجام دهیم. غالباً معماری مترادف با زیاده روی ، هزینه و اختلال در عملکرد است. ما به عنوان معمار ، از مسئولیت فرار کرده و مسئولیت هرچه بیشتر خود را رها کرده و مارپیچی ایجاد می کنیم که فقط این روندها را تقویت می کند. ما در GLUCK + تصدیق می کنیم که روشهای زیادی برای تغییر این روش وجود دارد ، اما آنچه ما پذیرفته ایم این است که مسئولیت کامل تحویل پروژه های خود را از زمان تصور تا زمان اشغال به عهده بگیریم. ما با تضمین ساخت آنها در پشت چشم اندازهای خود ایستاده ایم. این خطرناک و جسورانه به نظر می رسد ، و از برخی جهات نیز وجود دارد ، اما از طرف دیگر ، ما با این مدل موفقیت زیادی در طراحی ساختمان کسب کرده ایم و توانایی آن را در فشار دادن پاکت و کشف راه حل های طراحی جدید و مهیج پیدا کرده ایم.

 

چگونه کار خود را با روند Architect Led Design Build آغاز کردید؟ در این راه چه چیزهایی آموخته اید؟

این به دلیل ضرورت به عنوان یک استراتژی دفاعی برای نجات یک پروژه متولد شد. ما در حال اضافه کردن یک خانه از میس ون در روه بودیم ، و مسئولیت کار بر روی چنین ساختمان نمادین – خواستار اجرای دقیق جزئیات مدرن – ما را مجبور کرد که برای حمایت از سازنده ای که به کمک نیاز دارد ، نظارت تمام وقت را در محل انجام دهیم. آنچه ما آموختیم این بود که ما به اندازه هر پیمانکاری ، حتی اگر بیشتر از این ، برای مدیریت سایت روزمره مجهز بودیم. با گذشت زمان متوجه شدیم که می توانیم کل بسته را به جای انجام خدمات اضافی برای تکمیل ساخت و ساز و طراحی ساختمان انجام دهیم. از خانه های تک خانواده به پروژه های بزرگتر شهری و نهادی تبدیل شد. آنچه مهم است این است که این فرایند توسط معمار هدایت می شود. هزینه و برنامه به اندازه هر پروژه مهم است ، اما به جای این فشارها که چشم انداز معماری را غصب می کنند ، به طور هماهنگ اعمال می شوند.

آنچه ما دریافتیم این است که کل فرآیند ، از جمله ساخت و ساز ، می تواند فرصت های خلاقانه بیشتری را در نقاط قیمت پایین تر و جدول زمانی سریعتر فراهم کند. چیزی که بیشتر از همه برای ما دلگرم کننده است این است که اکنون از طریق این مزایا می توانیم طراحی را برای برنامه ها و مشتریانی که غالباً به آن دسترسی ندارند ، بیاوریم. می توان ادعا کرد که برنامه هایی مانند مسکن ارزان قیمت و سودهای کوچک غیر انتفاعی در جوامع کم بهره حتی بیشتر از موسسات بزرگتر و مشتریان سود می برند. و می توان آن را به طور پایدار انجام داد تا این نوع پروژه ها در معرض کار طرفداران یا خیرین خصوصی نباشند. این هدف نهایی ما است. تا اجازه دهیم قدرت طراحی بر همه جنبه های محیط ساخته شده ما تأثیر بگذارد و بر همه مردم تأثیر بگذارد.

 

با نگاه به آینده ، آیا ایده هایی وجود دارد که فکر می کنید باید در ذهن معماران و طراحان جبهه و مرکز باشد؟

جسور باشید ریسک کنید ، اما این کار را با مسئولیت انجام دهید. بیایید به جهانیان نشان دهیم که بهتر است با راه حل های خلاقانه و ایده پرداز برای مشکلات روزمره زندگی ، کار ، یادگیری و بازآفرینی.

منبع :

آرک دیلی | طراحی ساختمان و آینده معماری؛ با توماس گلوک

ترجمه و گردآوری :

استودیو معماری شماره چهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *