موقعیت فعلی شما:

موارد پیش از مطالعه
فهرست سرفصل های مطالب
امتیاز دهید

از طراحی ویلای خاص در دریای اژه تا طراحی ساختمان در نروژ: ۱۲ پروژه ساخته نشده

طراحی ویلای خاص در شمال که دارای یک کابین در میان منطقه جنگلی سرسبز شمال ایران است ، طراحی ساختمان در جورجیا که طرح توسعه ایست که فضای تفریحی ۸۰٪ نسبت به ۲۰٪ مسکن را ارائه می دهد و پروژه ای در پاریس که واقعیت شهری ما را زیر سوال می برد و در مورد اشکال سنتی مسکن تجدید نظر می کند. علاوه بر این ، مجموعه ای از خانه های ساحلی در یونان ، ایتالیا ، آرژانتین و لتونی را نشان می دهد که هرکدام به منظره و توپوگرافی متفاوتی پاسخ می دهند. از دیگر ایده های مورد تأکید می توان به بازسازی تحولات موجود در مسکو ، تغییر شکل یک کارخانه سابق در منچستر به رهبری مسکونی و خانواده ای از بلوک ها اشاره کرد که در اطراف یک باغ مشترک مرتفع در هلند جمع شده اند.

از نمونه های دیگر ویلا هایی که همچنان به ثمر نرسیدند.

از طراحی ویلای خاص در دریای اژه تا طراحی ساختمان در نروژ: 12 پروژه ساخته نشده

ویلا G01 – معماران ماسک

 
ویلا G01 معماران ماسک

معماران ماسک در یک طراحی ویلای خاص، لوکس ، ویژه و منحصر به فرد “Villa G01″ “Rock and Cave” با نمای پانوراما به دریا را طراحی کردند که در یکی از منحصر به فردترین مناطق ساردینیا شمالی واقع شده است. ویلا “Villa G01” برای اطمینان از پایداری بافت محلی و معماری ساردنی با استفاده از فناوری امروز با تکنیک های ساخت رباتیک طراحی شده است. کانسپت ویلا با توجه به الهام و ظاهر کلی آن به طور متمایز “Villa G01” نامگذاری شده است. با احترام کامل به سبک معماری ساردنیا ، این ملک کاملاً در محیط طبیعی خود قرار گرفته است که در بین سنگ ها و پوشش گیاهی قرار گرفته و همچنین با ساحل هم مرز است.

 

طراحی ویلای خاص ساحلی در لتونی

 
طراحی ویلای خاص ساحلی در لتونی

از خرابه ها تا استفاده مجدد مسئولانه. سواحل بالتیک لتونی مملو از بقایای گذشته مانند پناهگاه های نظامی و زیرساخت های ماهیگیری است. ما به جای پاک کردن آنها از روی زمین ، معتقد به در نظر گرفتن پتانسیل آنها هستیم. در طراحی ویلای خاص ساحلی در بالای دو سنگر سابق ، پلی از گذشته پیچیده به آینده ای امیدوار کننده قرار دارد. این زوج با سقف شیروانی شکل و دیوارهای شیشه ای ترکیب ترکیبی از قدیم و جدید است.

 

دوموس هوتهاون – معماری شیفتی

 
دوموس هوتهاون معماری شیفتی

در طراحی ساختمان Domūs Houthaven از خانواده ای از بلوک ها تشکیل شده است که در اطراف یک باغ جمعی مرتفع جمع شده اند. این پروژه 235 آپارتمان و مجموعه ای از فضاهای جمعی را برای کار ، بازی ، استراحت ، شستشو و غذا خوردن در یک ازاره تجاری در خود جای داده است. در طراحی ساختمان مذکور هر آپارتمان دارای مبلمان XL است که در آن عناصر مدولار آشپزخانه ، حمام ، انبار و تخت خواب قرار گرفته است. تنوع در انواع آپارتمان ها و امکانات مشترک فضایی را برای انواع سبک های زندگی فراهم می کند و شرایط را برای یک جامعه زنده در مجموعه ایجاد می کند.

 

arkitekter HRTB – Brøter Terrasse

 
arkitekter HRTB

این پروژه واقع در لبه یک طرح جامع جدید شهری است که هم توسعه مسکن از تراکم کم به تراکم زیاد و هم تنوع معماری و اجتماعی را افزایش می دهد ، با ایجاد پتانسیل های اصلی طراحی خود ، از تناقضات موجود در این انتقال استفاده می کند. به عنوان نوعی واسطه ترکیبی بین مقیاس بزرگ / کوچک ، مسکن شهری / ویلاهای خصوصی ، مقرون به صرفه / انحصاری ، عمومی / خصوصی ، در داخل / خارج ، این پروژه به نوعی گلدان گل قابل سکونت از تنوع تبدیل می شود و از شدت ذاتی این دوگانگی ها را ایجاد می کند.

 

مانوکس – لویت برنشتاین

 
مانوکس لویت برنشتاین

Manox یک تحول مسکونی در یک سایت سابق کارخانه در منچستر است.در طراحی ساختمان از ۴۱۰ خانه ایجاد شده ، اکثریت آنها خانه های خانوادگی خواهند بود و برخی از ساختمانهای آپارتمانی در مکانهای اصلی در طرح اصلی طراحی ساختمان قرار دارند. این طرح با افزایش اکولوژیکی در هر میلی متر از سایت ، خانه های کم مصرف در مصرف آب و استفاده حداکثر از مواد با منبع پایدار و به حداقل رساندن ضایعات ، دارای مصرف کم کربن خواهد بود. این پروژه با تأکید فراوان بر مسکن خانواده و جامعه سازی محلی ، باعث جوان سازی بیشتر منطقه خواهد شد.

 

کازا ادیسیا – کنستانتینوس استاتوپولوس | معماران کراک

 
کازا ادیسیا کنستانتینوس استاتوپولوس | معماران کراک

Casa Odyssia در قسمت شمال شرقی جزیره و در منظره ای سرسبز واقع شده است. در طراحی ویلای خاص Casa Odyssia ،خانه به عنوان یک دانه بر روی زمین. با یافتن فضا در میان سایر نیروهای سایت و به دنبال بهترین منظره رشد می کند. کل سنتز در اطراف یک ستون مرکزی ساختار یافته است ، که به طغیان های پراکنده درختان سرو اشاره دارد و به سمت جنوب شرقی می رود و جهت گیری خوبی دارد. به دنبال محورهای x، y، z ، عناصر سنتز ساخته شده از بتن خام در منطق، حرکت بی پایان در محل ، بین درختان زیتون و سنگها ایجاد می شوند ، فضاها ، مرزها و نماها را ایجاد می کنند.

 

کانسپت منطقه پسخا – معماران هوش مصنوعی

 
کانسپت منطقه پسخا معماران هوش مصنوعی

موضوع اصلی مسابقه تلاش برای استفاده از روشهای آزمایشی طراحی ساختمان با توسعه تراکم بالا در منطقه مسکو موجود بود و منطقه جنوب شرقی متروگورودوک برای بازسازی داده شد.در طراحی ساختمان یکی از ویژگی های خاص این کار ، ضرورت کار با یک منطقه مسکونی موجود بود. […] قسمت اصلی ایده ما در طراحی ساختمان این بود که ساختمان ها به الگویی مانند صفحه شطرنجی به هم بپیوندند. با این کار ، می توانیم تراکم نسبتاً زیادی – نیمی از زمین در حال توسعه – را فراهم کنیم و همزمان ارتفاع کلی کمتری نسبت به بلوک های سنتی شهری ، برج های بلند و غیره داشته باشیم.

 

CASA BRISAS – تبارک

 

ویلای Warm Breezes در میسیونس آرژانتین واقع شده است ،در طراحی ویلای خاص Warm Breezes محیطی فوق العاده که به فضای داخلی و خارجی جریان دارد وجود دارد. این نمونه اولیه از حجم جابجایی ۲ سطحه با مناطق شرقی-غربی بوجود می آید. این ترکیب از یک پرده تاشو چوبی و روکش سنگ بژ تشکیل شده است و ظاهری گرم و خنثی نسبت به سبز شایع دارد. این نمای پویا با توجه به کاربری دستکاری می شود و می تواند با بهترین نماها کاملاً باز یا بسته شود تا یک مجسمه تمیز ایجاد شود. نسیم رودخانه پارانا با جانوران و گیاهان غنی که در آن آب و هوای گرم باعث ایجاد فضاهای سایه به عنوان گنجینه می شود ، ذوب می شود.

 

خانه API – معماران نابیل غلام

 
خانه API معماران نابیل غلام

دریای اژه جغرافیایی بادگیر از سواحل پیچیده و جزایر متعدد است ، توپوگرافی شناخته شده برای مناظر خشک و صخره ای جنگل های کم درخت و کاج. توپوگرافی برای طراحی ویلای خاص API House واقع در دریای اژه در جزیره آنتیپاروس در سیکلادها به استراتژی معماری برای معماران نبیل غلام (ngª) تبدیل شده است. این محیط طبیعی طرحی را القا می کند که منظره دست نخورده را با هدف کاهش حضور قابل مشاهده ساختمان از طریق “دفن” سازه های اصلی ، مختل نمی کند.در طراحی ساختمان ،ویلا عمدتا در یک طبقه پخش می شود و عملکردهای آن در حجم های ساده هندسی از هم جدا شده و به طور مجزا در زمین شیب دار قرار گرفته اند.

 

100٪ – معماری MANO

 
100٪ معماری MANO

این پروژه با بازنگری در روشهای توسعه یافته در دهه 1970 ، روشهای جدید ما در اختراع واقعیت شهری را زیر سال می برد. زمان ما ، در واکنش به شهرنشینی متمایز قرن بیستم ، در حال یافتن علاقه روزافزون به زندگی متفاوت ، با احترام بیشتر به ریتم انسانی ، نزدیکتر به طبیعت ، و جامعه پذیری بیشتر است. مصرف بیش از حد موضوعی برای تأمل ، حتی رد است. حومه شمالی پاریس به عنوان مکانی تاریخی برای آزمایش معماری و همبستگی شدید ، اجازه این نوع مدل های جایگزین را می دهد. به عنوان ادای احترام به تفکر بعد از 68 ، این پروژه با الهام از مسکن تصور شده توسط ژان رنودی و رنه گیلهوست در Aubervilliers است.

 

خانه باغ – معماران اختراع

 
خانه باغ معماران اختراع

در طراحی ساختمان The Garden House به عنوان یکی از چندین بلوک مسکونی تازه ساخت Lisi Development’s Green Town ، یک طرح پایدار مشرف به تفلیس با نسبت تفریحی 80٪ به 20٪ مسکن به بهره برداری رسید. بلوک 7 طبقه و 42 واحدی دارای اتاقهای نشیمن مدولار متناوب بیضی و مستطیلی است که یک الگوی عمودی موزون را در داخل شبکه ایجاد می کند ، در حالی که ایوان ها فضای سبز را به هر طبقه می رسانند. همه ماژول ها در خارج از سایت ساخته شده اند که یک نوآوری بزرگ برای گرجستان است.

 

KUJDANE استودیوی – طراحی SHOMALI

 
KUJDANE استودیوی طراحی SHOMALI

استودیوی طراحی شمالی در یک طراحی ویلای خاص، یک کابین متمایز را در میان منطقه جنگلی و سرسبز شمال ایران طراحی کرده است. کابین ‘Kujdane’ ، که به انگلیسی “بسیار کوچک” ترجمه می شود ، یک تفسیر غیرمعمول از پشت بام A-frame سنتی را به نمایش می گذارد. پالت متریال چوبی سازه با فضای داخلی خاکستری خاموش تکمیل شده و با نمای شیشه تمام قد جفت می شود. هدف آن خدمت به عنوان یک عقب نشینی منزوی در میان طبیعت است. سقف فریم A شیب دار و یک دال بتونی افقی باعث می شود ساختار به گونه ای باشد که بدون زحمت از سطح زمین معلق شده است.

 

منبع :

آرک دیلی | از طراحی ویلای خاص در دریای اژه تا طراحی ساختمان در نروژ: ۱۲ پروژه ساخته نشده

ترجمه و گردآوری :

استودیو معماری شماره چهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *