موقعیت فعلی شما:

موارد پیش از مطالعه
فهرست سرفصل های مطالب
امتیاز دهید

طراحی ویلای ییلاقی با الوار و سنگ در بولدر؛ نمونه های موردی

شهر بولدر که در دامنه کوه های راکی قرار گرفته است ، به یک مقصد نمادین در کلرادو تبدیل شده است. بولدر که به دلیل سازه های صخره ای خود معروف است ، ارتباط ذاتی با کوه ها و چشم اندازهای اطراف دارد. اعتقاد بر این است که این نام از بولدر کریک گرفته شده است ، این شهر دارای تاریخچه ای غنی است که به معدنچیان طلا و معرفی خطوط جدید راه آهن در سال ۱۸۷۳ برمی گردد. امروزه بولدر یک مرکز پر رونق آموزش ، هنر و سرپرستی محیط زیست است.

طراحی ویلای ییلاقی با الوار و سنگ در بولدر؛ نمونه های موردی

واقع در یک دره حوضه وسیع ، بولدر هزاران هکتار فضای باز و مسیرهای عمومی برای تفریح دارد. خانه دانشگاه اصلی دانشگاه کلرادو ، بزرگترین دانشگاه ایالت ، و همچنین موسساتی مانند ارکستر فیلارمونیک بولدر ، این شهر دارای یک زندگی فرهنگی غنی است. بولدر همچنین دارای پروژه های مسکونی و تجاری است که به کاوش در مناظر ، نقشه های باز و صنایع دستی می پردازد. با نگاهی دقیق به خانه های معاصر در منطقه بولدر ، پروژه های زیر در حالی که خصوصی و محفوظ هستند ، به خارج از خانه نیز گرایش دارند.

کابین بولدر / معماران Dynia

کابین بولدر / معماران Dynia

این اقامتگاه 2500 فوت مربعی در بالای پرتگاهی واقع شده است و منظره ای از دره بزرگ دنور در شرق و قله های نمادین Flatiron در غرب دارد. در طراحی ویلای ییلاقی مذکور فضاهای داخلی سختگیرانه است و منعکس کننده سبک زندگی منضبط صاحبان خانه است. دو طرف این طرح خطی به طور مستقل به شرایط سایت پاسخ می دهند. با تقسیم محوطه های ذخیره سازی ، پنجره های متناوب مناظر ورودی به دادگاه ورودی و شهر دوردست را ارائه می دهند.

Chickadee / معماری فراگیر

در طراحی ویلای ییلاقی چیکادی که در West Boulder واقع شده و در دامنه کوهپایه ها جای گرفته است ، در بین انگشت شماری از املاک واقع شده بود که در ابتدا در اواخر قرن به عنوان مزارع مسکونی کوچک با حق آبه به هر ملک آباد شد. این محله با داشتن منبع آب از کوههای راکی تغذیه می شود ، درختان بالغ ، باغ های سیب و حیات وحش کوهستان متراکم است.

خانه هنر Swoon / کارگاه پرندگان Tres

خانه هنر Swoon / کارگاه پرندگان Tres

در طراحی ویلای ییلاقی swoon  با تأکید بر انرژی مدور و پیوند بین هنر و معماری ، اقامت در این وبلای 7000 sf برای هنرمند بولدر ، ربکا دی دومنیکو ، North Boulder را با یک نماد برجسته جدید نشان می دهد. این پروژه با الهام از زمین با استفاده از 100٪ منابع تجدیدپذیر انرژی نشان داده و پتانسیل بدون فسیل محیط ساخته شده را نشان می دهد. چهار چاه زمین گرمایی عمودی برای انتقال انرژی زمین به سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان نصب شده است.

Sunshine Canyon Residence / معماری THA

در طراحی ویلای ییلاقی Sunshine Canyon ،که به نوعی توسط Firem Canyon Fire سال 2010 ایجاد شده است، صاحبان خانه هایی که در این آتش سوزی خانه خود را از دست داده بودند ، می خواستند در نزدیکی محل اصلی خانه خود بازسازی کنند. آنها با استقبال از زیبایی مناظر سوخته ، یک مکان رو به جنوب شیب دار را انتخاب کردند که توسط آتش Fourmile نیز سوخته است. در طراحی ویلای ییلاقی از طریق یک فرم ساده به این مکان چشمگیر پاسخ می دهد – در حالی که از تخته سنگ های گرانیت تکه تکه شده و تجهیزات معدن الهام گرفته است ، در کنار مناظر قرار می گیرد.

طراحی ویلای ییلاقی جعبه / استودیو H: T

طراحی ویلای ییلاقی جعبه / استودیو H: T

در طراحی ویلای ییلاقی جعبه که توسط معماران Studio H: T طراحی شده و در بولدر ، کلرادو واقع شده است ، دیدگاه جذابی به صاحبان خانه ارائه می شود. معماران با در نظر گرفتن شیب تند و منطقه مستعد آتش سوزی ، ایجاد یک خانه را که از لحاظ فرم ، فضا و ماده بی نظیر است ، به چالش می کشند. جعبه خانه با یک روبان بتونی آغاز می شود که دامنه تپه را تراش می دهد تا فضای جعبه ها را ایجاد کند.جعبه خانه با یک روبان بتونی آغاز می شود که دامنه تپه را تراش می دهد تا فضای جعبه ها را ایجاد کند.گاراژ و سطح اصلی به زمین فشار می آورند در حالی که استودیو و استاد در بالای آن شناور هستند. یک شکاف فضایی از پارکینگ شمال به حیاط جنوبی صفوف را سازماندهی می کند. حیاط ها فضای درونگرا را تشکیل می دهند که به طور ادراکی فضای داخلی را بزرگ می کنند. در طراحی ویلای ییلاقی عرشه های سقف برونگرا هستند و از نماها استفاده می کنند. گفتگوی بین زمین و شناور از لحاظ ماده و پیوستگی در طرح نفوذ می کند.

Sunshine Canyon House / Renée del Gaudio

شرح متن ارائه شده توسط معماران. در طراحی ویلای ییلاقی Sunshine Canyon ، که برای یک خانواده چهار نفره طراحی شده است ، در دامنه تپه ای آلپ در ارتفاعی دره ای صخره ای واقع در پنج مایلی بولدر قرار دارد. یک کابین کوچک ، محاصره شده توسط جنگلی انبوه از درختان کاج و صنوبر ، زمانی محل را اشغال کرد. در سال 2010 ، آتش سوزی Four Mile Canyon این ملک را ویران کرد ، کابین و 4.5 جریب درخت 100 ساله را به زمین سوخته است. وقتی خاکستر ته نشین شد ، آنچه که باقی مانده بود بیرون زدگی های گرانیت ، شیب های تند و چشم اندازهای گسترده ای است که به تازگی آشکار شده است. سایت بایر در اوایل قرن شباهت چشمگیری به مناظر بی درخت بولدر داشت. کشف مجدد زبان معماری آن دوران – به ویژه معدن و میراث کشاورزی منطقه – از طراحی لازم الهام گرفت. در حالی که در طراحی ویلای ییلاقی فرم سقف شیروانی خانه و مصالح روستایی اوایل بومی منطقه را به یاد می آورد ، این طراحی به دنبال ایجاد زبانی برای خود است – منعکس کننده و مخصوص بافت فعلی و موقعیت جغرافیایی آن.

منبع :

آرک دیلی | سادگی در هندسه پیچیده طراحی ایرانی

ترجمه و گردآوری :

استودیو معماری شماره چهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *